בדיקת שמיעה – גלי קול, מכון שמיעה
phone number
התקשרו עכשיו
073-7820202

ירידה בשמיעה

אם אתם מבקשים שוב ושוב לחזור על דברים שנאמרים לכם, ייתכן מאוד שאתם סובלים מירידה בשמיעה. הידרדרות ביכולת השמיעה יכולה לקרות בכל גיל, לגברים ולנשים, וזוהי תופעה שכיחה למדי: אחד מתוך עשרה אנשים סובל מהתופעה, ברמה כזו או אחרת, והמגמה רק הולכת ומתרחבת.

מה סימפטומים שאופייניים לירידה בשמיעה?

 • אם אתם מתקשים לנהל שיחה בטלפון (או לשמוע רק דרך אוזן אחת)
 • אם אנשים מתלוננים על כך שאתם מדברים בקול רם מדי
 • אם אתם סובלים קיים מעין צפצוף מתמשך באוזניים
 • אם אתם לא נהנים ללכת להצגות, לסרטים לקונצרטים או לראות טלוויזיה
 • אם אתם מתקשים לשמוע דברים שנאמרים על רקע רעש (למשל במסעדה) וכדומה
ירידה בשמיעה

מדוע חשוב להיבדק?

חוש השמיעה הוא חוש חיוני ביותר עבור כל בני האדם, מאחר והוא מסייע לנו בתקשורת עם העולם סביבנו, במצבים יומיומיים אלמנטאריים. הוא פעיל 24 שעות ביממה, אפילו כאשר אנו ישנים, וישלו תפקיד חשוב גם ביכולת שלנו לשרוד. במידה ואתם סובלים מירידה בשמיעה, כדאי להקדים ולטפל בה, לפני שיפגעו חיי החברה שלכם ויכולתכם האישיות.

אין מדובר רק בתוצאה של הליך הזדקנות, והסיבות ליכולת שמיעה ירודה יכולות להיות תורשתיות, סביבתיות ואפילו רפואיות. במכון גלי קול תוכלו לעבור בדיקת שמיעה ולקבל ייעוץ מקצועי ממומחית לטיפול בליקויי דיבור ושמיעה ומצוות קלינאיות תקשורת, אשר יסייע לכם להתאים פתרון הולם שיאפשר לכם לקיים אורח חיים תקין ופעיל.

מה הדרכים להתמודד עם ירידה בשמיעה?

 • יש לשוחח תוך הקפדה על שמירת קשר עין.

 • להשתדל לא לפנות אל לקויי שמיעה כשאתם מאחורי גבם.

 • רצוי שבכל פעם רק אדם אחד ישוחח עמם ולא מספר משתתפים בו-זמנית.

 • רצוי שהמקום בו אתם משוחחים יהיה עם תאורה טובה, על מנת לספק ללקוי השמיעה רמזים ויזואליים הכוללים מימיקת פנים וקריאת שפתיים.

 • הגבירו את עוצמת הקול כשאתם פונים אל מי שהינו כבד שמיעה.נהלו שיחה תוך הקפדה על הגייה ברורה, לאט ובנחת.

 • תנועות עצבניות וקצרות רוח רק עלולות להביא למתח ותיצורנה קושי תקשורתי גדול יותר בהבנת הנאמר.

 • בררו אם אפשר, באם יש ברשותו של לקוי השמיעה מכשיר שמיעה. במידה וכן, עודדו אותו להרכיב את המכשיר. אם הוא נתקל בקשיים בהרכבת המכשיר, עזרו לו בהפעלת המכשיר או נסו ליצור קשר עם קלינאית התקשורת שלו, לצורך קביעת פגישה שבה יקבל הדרכה לגבי אופן ההפעלה.

 • במידה ויקירכם אינו מרכיב מכשיר שמיעה, יש לעודדו להיבדק במכון האודיולוגי, לצורך קבלת הנחיות כיצד לשפר את יכולתו התקשורתית. הפנייתו למכון האודיולוגי תתבצע רק לאחר שייבדק על ידי רופא אף-אוזן-גרון לשלילת אפשרות של ליקוי בשמיעה, כתוצאה מהיווצרות פקקי שעווה גדולים.

 • במידה ואתם מכירים מרכיבי מכשיר שמיעה שמאושפזים, יש להיזהר במהלך החלפת המצעים במיטתם או נטילת המגבות שברשותם, ולוודא שלא השתרבב בטעות מכשיר השמיעה. במידה ורוחצים אותם, יש לוודא שהמכשיר אינו מורכב על אוזניהם. במקרים לא מעטים, במהלך האשפוז, נפל המכשיר והתרסק או שאבד. כתוצאה מכך, נגרמה הוצאה גדולה מאוד למשפחה, ובנוסף היה עליהם להתרוצץ שוב לסוכנות, לצורך רכישת מכשיר שמיעה – תהליך שאורך כחודש.במידה ואתם מכירים אנשים שסובלים מליקוי שמיעה וזקוקים למכשיר שמיעה.

 • מהרו להפנות אותם לרופא אף אוזן גרון או למכון שמיעה – זכרו: הנחיצות בהערכה שמיעתית בולטת יותר באותם מקרים שמדובר גם בליקוי ראייה, שמגביר עוד יותר את הקשיים התקשורתיים.באותם מקרים שיש הכחשה מצד כבדי השמיעה בנוגע לרמת קשייהם התקשורתיים, יש להדגיש בפניהם ולשכנעם שהרכבת מכשיר השמיעה באה להקל על סביבתם (ילדיהם, מכריהם ומטפליהם).

  צוות גלי קול, בניהולה של הגב' יהודית יונה, ישמח לעזור ולייעץ לכם בתהליך הקבלה וההסתגלות למצב החדש. לצוות המכון ניסיון רב בליווי אלה החווים ירידה בשמיעה במהלך חייהם, כולל תמיכה וייעוץ לקרובי המשפחה הדואגים. נשמח לתרום לכם מניסיוננו הרב ולעזור לכם בתהליך של שיפור איכות חייכם.

צרו קשר
נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא

03-6738481

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-6738481